Rzeszów
Restauracja serwuje wyśmienite potrawy kuchni regionalnej, polskiej, oraz dania z różnych stron świata. Usługi cateringowe. Posiadamy salę konferencyjną, bankietową przeznaczona do organizacji imprez okolicznościowych ( przyjęcia weselne, chrzciny, komunie, urodziny, itp.), oraz przytulną restaurację. Pokoje hotelowe, oraz wszystkie sale z dostępem do bezpłatnego wifi.
Rzeszów
Hotel z restauracją, położony nieopodal rzeszowskiego Rynku i zielonych bulwarów nad Wisłokiem. Oferuje kompleksową obsługę i organizację imprez. Dwie klimatyzowane sale konferencyjne dla 20 lub 40 osób
Rzeszów
Hotel butikowy usytuowany w centrum Rzeszowa | 84 komfortowo wyposażonych pokoi | Restauracja Patio znajdująca się w samym sercu obiektu i mieszcząca 140 osób | Ogromny wybór czerwonych, jak i białych win | Kawiarnia Stary Piernik z dużym wyborem słodyczy i małą biblioteką | Przytulny i kameralny Jazz Room, gdzie można zorganizować przyjęcie dla 60 osób | 5 sal konferencyjnych dla 400 osób
Rzeszów
Restauracja "Česká Hospoda" znajduje się na rzeszowskim Rynku tuż obok ratusza. Serwujemy dania tradycyjnej kuchni czeskiej i polskiej. Dysponujemy kilkoma salami o różnym charakterze. Organizujemy imprezy okolicznościowe: urodziny, imieniny, chrzciny, komunie, przyjęcia weselne, szkolenia.
Rzeszów
Lord Jack to wyjątkowe miejsce w samym sercu rzeszowskiego rynku, które powstało z połączenia prawdziwej pasji do whisky, sztuki kulinarnej i rzemieślniczego piwa. Pod marką Lord Jack funkcjonują trzy poziomy restauracyjne oraz apartamenty, które nawiązują klimatem do tradycyjnych destylarni whisky. I organizacja koncertów I tradycyjne polskie smaki i kuchnia amerykańska I catering I konferencje
Rzeszów
Hotel Falcon i Restauracja Kulisy. Oferujemy nowoczesne wnętrza i wyśmienitą kuchnię w naszej restauracji, zarówno dla klientów biznesowych, jak i podróżujących turystycznie oraz gości indywidualnych chcących zorganizować dowolne wydarzenie.
Rzeszów
Hotel Classic usytuowany jest 3 km od Rynku Głównego w Rzeszowie I Restauracja Classic, która specjalizuje się w tradycyjnej kuchni polskiej i czeskiej I na życzenie gości pokoje EKO, czyli pozbawione wszelkich urządzeń emitujących promieniowanie, które może być szkodliwe I organizacja przyjęć okolicznościowych I trzy duże, klimatyzowane sale konferencyjne do 270 osób oraz 2 mniejsze I pizza
Rzeszów
Hotel Rzeszów to nowoczesny obiekt położony w centrum Rzeszowa I 300 miejsc noclegowych z minibarem, sejfem, klimatyzacją I imprezy tematyczne, konferencje, szkolenia, bale, pokazy mody, koncerty i prezentacje. I sala konferencyjna dla 2500 osób I różnorodność metrażowa sal
Rzeszów
Połączenie włoskiej kuchni wraz z tradycyjnymi daniami kuchni polskiej I Obsługa cateringowa dostosowana do potrzeb klienta I Organizacja imprez okolicznościowych, spotkań biznesowych i imprez tematycznych | Animator i kącik zabaw dla dzieci w cenie organizacji przyjęcia | Dostęp do ogrodu na tarasie widokowym, klimatyzowana sala
Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Rzeszowie.
Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.
Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.
Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.
W Rzeszowie działa ponad 350 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.
Podziemna Trasa Turystyczna - Rzeszowskie Piwnice
Zwiedzanie stolicy województwa podkarpackiego zaczynamy nietypowo - w kompleksie podziemnej trasy turystycznej. Piwnice znajdujące się pod płytą rzeszowskiego rynku, w okresie średniowiecza służyły za tzw. sklepy ziemne, czyli miejsca gdzie lokale usytuowane przy głównym placu miasta mogły magazynować swoje produkty, w tym głównie jedzenie. W późniejszych okresach historycznych piwniczki pełniły również rolę schronów dla Żydów, którzy uciekli z rzeszowskiego getta. Po zakończeniu II Wojny Światowej podziemne pomieszczenia przez wiele kolejnych dziesięcioleci pozostawały pustymi izbami, bez pomysłu na ich zagospodarowanie. Dopiero na przełomie XX i XXI wieku pojawił się pomysł, aby oddzielone grubymi murami piwnice połączyć ze sobą i stworzyć kompleks korytarzy do zwiedzania. W kwietniu 2001 roku trasa została udostępniona zwiedzającym, w podziemiach rynku możemy zobaczyć takie rzeczy jak Lochy Tatarskie, warsztat stolarski czy piwnica edukacyjna, gdzie znajdują się repliki zbroi rycerskich i broni białej. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie turystyczne, przed rozpoczęciem zwiedzania trasy należy dokonać wcześniejszej rezerwacji.
Rynek
Opuszczamy podziemia wychodząc na rynku w Rzeszowie. Główny plac miasta ma bardzo bogatą historię. Rzeszów uzyskał prawa miejskie już w XIV wieku, jednak większość budowali znajdująca się przy tutejszym rynku nie pamięta tamtych czasów. Jest to spowodowane pożarem, który miał miejsce w 1842 roku i strawił dużą część tutejszej starówki. Odbudowane na nowo, kolorowe kamieniczki mają nie mniej uroku niż ich poprzedniczki. Szczególną uwagę wśród zwiedzających rzeszowski rynek skupia jednak piękny ratusz, pochodzący z XVI wieku. Budynek skupia w sobie style neogotyku i neorenesansu, a swój aktualny wygląd zawdzięcza XIX wiecznym przemianom. Niegdyś w ratuszu znajdował się dzwon, który bijąc każdego dnia, dawał sygnał do rozpoczęcia handlu na rynku. Aktualnie budowla służy za urząd miasta, a o każdej pełnej godzinie wygrywany jest z niej hejnał.
Rynek w Rzeszowie oprócz swojego niesamowitego uroku, oferuje również szeroką ofertę hotelową i restauracyjną. Zakwaterowanie w ośrodkach znajdujących się przy głównym placu miasta to koszt zdecydowanie większy niż wynajem pokoju w innej części stolicy województwa podkarpackiego, jednak dla miłośników pięknych widoków za oknem i w celu poczucia klimatu miasta warto wydać tę kwotę. Ponadto na rynku znajdziemy restauracje i kawiarnie, odpowiadające nawet najbardziej wymagającym turystom. Zjemy tutaj dania kuchni regionalnej, jak również posmakujemy potraw z innych części Polski czy Europy. Na rzeszowskim placu targowym odbywają się również liczne festiwale, gdzie mamy okazję posmakować dań regionalnej kuchni czy napić się piwa z lokalnego browaru.
Pałac i Zamek Lubomirskich
Wyruszamy spod miejskiego ratusza na dalszą część naszej wycieczki po mieście. Kierujemy się ulicą Słowackiego w stronę alei pod Kasztanami gdzie znajduje się pałac i zamek. Ten drugi to budowla powstała w XVI wieku, przez wieki należąca do rodu właścicieli Rzeszowa - Lubomirskich. Od czasów zaborów w zamku znajdywało się więzienie i sąd, a aktualnie zamek służy już tylko jako sąd okręgowy. Zaraz obok zamku znajduje się druga z pięknych posesji Lubomirskich, czyli letni pałac. Budowla nawiązująca stylem do późnego baroku powstała w XVII wieku. Niestety ze zwiedzania tej atrakcji raczej nic z tego, ponieważ znajduje się tutaj Okręgowa Izba Lekarska. Obok pałacu znajduje się także fontanna multimedialna, która szczególnie uwagę miejscowych i przyjezdnych przyciąga późnymi wieczorami gdy odbywają się tutaj pokazy z użyciem wody, światła, dźwięków, laserów czy dymu. Jest to bardzo dobre miejsce na wypoczynek w upalne dni.
Przestrzeń otaczająca dwa piękne pałace, fontannę, czy stojące w pobliżu zjawiskowe wille secesyjne charakteryzuje się szeroką ofertą restauracyjną. Bogatą w lokale częścią miasta, szczególnie w sezonie letnim są bulwary nad Wisłokiem, gdzie znajdują się liczne lokale sezonowe. Zjemy tutaj przede wszystkim dania kuchni włoskiej i polskiej. Posiłek z widokiem na rzekę jest jednym z najlepszych rozwiązań w Rzeszowie.
Pomnik Czynu Rewolucyjnego oraz Ogrody Bernardyńskie
Opuszczamy starówkę Rzeszowa kierując się w stronę centrum miasta. Przechodzimy przez ulicę 3 Maja, jeden z głównych deptaków i największą trakt handlowy w mieście. Znajdziemy tu m.in. pomnik Tadeusza Nalepy, słynnego gitarzysty, wokalisty i harmonijkarza. W dodatku co roku na tej najstarszej arterii Rzeszowa co roku 3 Maja odbywa się Święto Paniagi. Nazwa pochodzi od dawnej nazwy ulicy - Pańskiej, która wśród miejscowych nazywana była Paniagą. Podczas święta odbywają się tutaj jarmarki rękodzieła, pokazy plenerowe czy wystawy. Po przejściu przez ulicę 3 Maja docieramy wreszcie pod jeden z symboli miasta - Pomnik Czynu Rewolucyjnego. Monument budzi burzliwą dyskusję społeczną, z powodu swojego kształtu, który nie nawiązuje do jego pierwotnej symboliki, czyli liści lauru. Teren, na którym znajduje się pomnik w 2006 roku został oddany za 1% swojej wartości w ręce Ojców Bernardynów. Zakonnicy na otrzymanej działce zbudowali podziemny parking oraz ogólnodostępne ogrody.
Dłuższy spacer po mieście może wprowadzić w zmęczenie niejedną osobę. Na pytanie gdzie zjeść w tej części Rzeszowa z odpowiedzią przychodzi oczywiście ulica 3 Maja z bardzo szeroką ofertą. Zjemy tutaj dania kuchni z całego świata, od japońskiej po amerykańską. Deptak charakteryzuje także szeroka oferta kawiarni, oraz jedne z najlepszych lodziarni w mieście. Należy jednak mieć na uwadze, że ulica 3 Maja to jedna z najbardziej tłocznych w mieście, dlatego przy planowaniu tutaj obiadu konieczne jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji.
Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Rzeszów oferuje całkiem szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.
Śniadanie
Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.
Obiad (obiadokolacja)
Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Rzeszowie? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.
Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.
Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?
Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.
Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.
To tygiel tradycji, kultury i smaków - mówi o kuchni podkarpackiej Krzysztof Zieliński w swojej książce "Leksykon podkarpackich smaków". Bez wątpienia jest to jedna z najbogatszych i najbardziej różnorodnych kuchni w Polsce. Na jej wyjątkowość nałożyły się wpływy wielu mniejszości narodowych i etnicznych: polska dworska kresowa, chłopska, pasterska wołowa(kuchnie Łemków i Bojków) oraz żydowska, węgierska i austriacka. Oto przykładowe menu składające się z tradycyjnych potraw kuchni podkarpackiej:
Śniadanie
Opcja I:
Bieszczadzkie racuchy z dyni z cukrem pudrem, kawa lub herbata
Opcja II:
Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.
Obiad
Zestaw I
Zupa: Barszcz wołyński
Drugie danie: Królik duszony z cebulą i selerem
Deser: Ciasto orzechowe z wiśniami
Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata
Zestaw II
Zupa: Chrzanowa
Drugie danie: Gulasz z kurczaka z dynią
Deser: Herbatnik - ciasto z przekładanych kawowych biszkoptów, kremu budyniowego oraz herbatników.
Napoje: Woda, wino białe lub czerwone
Obiadokolacja
Zestaw I:
Danie ciepłe: Gołąbki z kaszą jęczmienną na żeberkach
Deser: Kruszonka lasowiacka - ciasto składające się z kruszonki, powideł śliwkowych i musu jabłkowego.
Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata
Zestaw II:
Danie ciepłe: Kaczka nadziewana po chłopsku
Deser: Keks marchwiowy
Napoje: Woda lub sok, kawa lub herbata
Zestaw na wynos
Zestaw I: Lasowiackie kapuśniaczki, kanapka z powidłami śliwkowymi, jogurt pitny, baton energetyczny, jabłko, woda lub sok
Zestaw II: Kanapka z szynką, serek, ogórkiem i pomidorem, baron energetyczny, jogurt owocowy, chipsy jabłkowe, banan, woda lub sok
Imprezy integracyjne to jedne z najpopularniejszych benefitów pracowniczych w Polsce. Organizują je i małe i duże firmy, niemal z każdej branży. Średni budżet na osobę na imprezę firmową w Polsce wynosi 235 zł - wynika z danych Briefly, serwisu ułatwiającego organizowanie imprez firmowych.
Sodoma i Gomora, wstyd i burza na całe biuro, czyli… czas na kilka słów o wyjazdach integracyjnych. Co zrobić, by sytuacja nie wymknęła się spod kontroli? Jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Jak zorganizować wyjazd, by pracownicy chcieli na niego jechać?