Dla lokali
Określ potrzeby Odpowiedz na kilka pytań na jakim miejscu Ci zależy.
Otrzymasz oferty Otrzymasz propozycje z atrakcyjnych lokali, które spełniają twoje oczekiwania.
Wybierz miejsce Porównaj oferty, skontaktuj się z lokalami i wybierz propozycję, która Ci najbardziej odpowiada.

Lokale, które chętnie przygotują obiady dla grup

W Poznaniu posiłki dla grup najczęściej organizowane są w dzielnicach: Stare Miasto, Grunwald, Łazarz, Winogrady.

Hotel DeSilva Premium

Poznań, Stare Miasto

Restauracja Hotelu DeSilva Premium Poznań jest doskonałym miejscem do organizacji rodzinnych uroczystości, chrzcin, czy komunii. Nietuzinkowe wnętrza, doskonała kuchnia oraz przyjazny personel zapewnią komfort i wyjątkowość każdego wydarzenia. Nasz czterogwiazdkowy hotel usytuowany jest w ścisłym centrum miasta przy ulicy Piekary 5 w Poznaniu.

Tajemniczy Ogród

Poznań, Jeżyce

Kompleks hotelowo-restauracyjny prowadzony z wielką pasją od 30 lat. Elastyczność w dostosowaniu menu, dekoracji, układu sali do oczekiwań gości. Trzy klimatyzowane sale: bankietowa z ogrodem dla maksymalnie 90 osób oraz dwie kameralne salki dla 30 oraz 16 osób. Możliwość przyjęcia w stylu glamour, rustykalnym lub boho. Bogata oferta atrakcji dodatkowych. 29 miejsc noclegowych, pokoje z łazienkami

Do Środka

Poznań, Nowe Miasto

Inspirują nas kuchnie całego świata, jednak w każdym daniu przemycamy wielkopolski produkt. Niespotykana atmosfera i najpiękniejszy widok. Jedyna restauracja w Poznaniu z widokiem na Trójwymiarowy mural „Opowieść śródecka z trębaczem na dachu i kotem w tle”.

Tumska

Poznań, Nowe Miasto

Restauracja zlokalizowana jest na Ostrowie Tumskim, w odrestaurowanej kanonii stanowi element zabytkowej, XVIII-wiecznej zabudowy. Dania kuchni staropolskiej, wzbogacone sezonowymi przysmakami. W tym miejscu każda uroczystość, czy to wesele, chrzciny, czy studniówka, będzie niezapomniane, a obsługa restauracji dołoży wszelkich starań, by każdy gość poczuł się jak na bajkowym balu.

Wiejskie Jadło

Poznań, Stare Miasto

Przytulna restauracja z kuchnią staropolską i regionalną (poznańską) w centrum miasta. Wystrój rustykalny i klimat przenosi w przeszłość do dawnych czasów poprzedniego wieku.

Art Deko

Poznań, Nowe Miasto

ArtDeko to miejsce łączące w sobie restaurację, catering, koncerty i przestrzeń konferencyjno – szkoleniową. W zamyśle i docelowo – centrum kulturalno-rozrywkowe Starołęki, niezwykłej, industrialnej dzielnicy Poznania.

Hotel NH Poznań

Poznań, Stare Miasto

NH Poznań to czterogwiazdkowy obiekt. Hotel jest utożsamieniem „nowocześności w miejscu o długiej historii”. Od ponad stu lat przy ulicy św. Marcin 67 z przyjemnością dbamy o naszych Gości. Posiadamy wszystkie atrybuty,aby kompleksowo zorganizować dla Państwa uroczystość.

Family Cafe

Poznań, Grunwald

Restauracja z dużym ogródkiem, salą zabaw oraz placem zabaw. Posiadamy 5 sal, ogródek z namiotem oraz parking dla gości.

Hotel Kolegiacki | Patio Prowansja

Poznań, Stare Miasto

Hotel wraz z restauracja, gdzie znajduje się największy taras letni na dachu w Poznaniu. Lokal dysponuje dwoma salami weselnymi na 40 i 20 osób oraz piwnicą na 80 osób. Można tu również zorganizować konferencję. Sezonowa kuchnia w zabytkowych kamieniach to doskonałe połączenie.

Obiad dla grupy w Poznaniu - ważne wskazówki

Czym się kierować przy wyborze lokalu?

Lokalizacja - sprawdź, czy lokal znajduje się wystarczająco blisko trasy wycieczki, by optymalnie wykorzystać czas w Poznaniu.

Udogodnienia - jeśli na obiad chcecie dojechać autokarem, upewnij się, czy w pobliżu jest odpowiedni parking. Jeśli w grupie są osoby z niepełnosprawnościami lub starsze, to warto zarezerwować obiad w sali na parterze dostępnej bez konieczności pokonywania schodów.

Menu - zbierz informacje od członków grupy na temat preferencji dotyczących posiłków (np. alergie pokarmowe, dania bezmięsne). Pamiętaj również o dostosowaniu menu do wieku uczestników. Większość restauracji bez problemu zapewni, poza standardowymi zestawami, zarówno dania wegetariańskie, jak i menu dziecięce.

Cena - przy kalkulacji budżetu poproś o koszt posiłku za osobę (zazwyczaj od 15 do 50 zł). Ale dopytaj również o ewentualne dodatkowe koszty - np. opłata za serwis kelnerski wynosi zwykle 10 proc. od całej wartości zamówienia. Część lokali oferuje bezpłatną degustację dań dla przewodników i bonusy dla organizatorów wycieczek.

Gdzie zamówić posiłek dla grupy w Poznaniu?

W Poznaniu działa ponad 700 restauracji, więc wybór jest duży. Wiele lokali nastawionych na obsługę grup zorganizowanych oferuje specjalne pakiety obiadowe w przystępnych cenach. Dlatego decyzja w jakim lokalu zamówić obiad dla wycieczki klasowej lub grupy firmowej zależy zazwyczaj od planu zwiedzania danego dnia.

Stare Miasto

Jest to najbardziej rozpoznawalna część Poznania. Stare miasto zostało założone już w 1253 roku. Wśród dziesiątek malowniczych uliczek i setek klimatycznych kamienic szczególną uwagę należy zwrócić na Stary Rynek. Budynki z pięknymi fasadami prezentują wszystkie style architektoniczne od gotyku po klasycyzm, spalone w większości w 1945 roku, po odbudowie w latach 60. mogą znów zachwycać mieszkańców Poznania, oraz przyjezdnych turystów. Centralną część rynku stanowi jednak gotycki ratusz z XVI wieku, zaprojektowany przez włoskiego architekta Jana Baptystę Quadro. Charakterystycznym elementem ratusza są słynne koziołki, które każdego dnia równo w południe, pojawiają się nad wieżą zegarową i zderzają się głowami.

Rynek nie jest oczywiście jedyną atrakcją poznańskiego starego miasta. Ten historyczny fragment stolicy Wielkopolski oczaruje nas także zabytkową dzielnicą żydowską, licznymi kościołami, rekonstrukcją dawnych murów miasta czy Starym Browarem, monumentalną budowlą, która po odrestaurowaniu łączy w sobie funkcje handlowe, biznesowe i kulturalne. Stare miasto jest również tym miejscem, gdzie przyjezdni mogą spędzić czas pod parasolami kompanii piwnych oraz zjeść obiad w jednej z tutejszych restauracji. Znajdziemy lokal na każdą okazję, w różnych przedziałach cenowych, należy jednak pamiętać, że zapłacimy tutaj nieco więcej niż w innych częściach miasta.

Ostrów Tumski

Jedyne 20 minut spaceru wystarczy aby dotrzeć z rynku na Ostrów Tumski, wyspę gdzie swoje początki bierze państwo polskie. To właśnie tutaj według większości historyków miał miejsce w 966 roku chrzest Polski. Dzisiaj Ostrów Tumski to przede wszystkim jedna z najładniejszych części miasta i stałe miejsce wszystkich wycieczek szkolnych do Poznania. Możemy tutaj zobaczyć takie zabytki jak Archikatedra św. Piotra i Pawła czy Złota Kaplica. Warto wybrać się w tą część miasta w czasie pobytu w stolicy Wielkopolski, aby poczuć ducha polskiej historii oraz niesamowity klimat jaki panuje na wyspie, szczególnie w godzinach wieczornych.

Oprócz bogatej historii, wysepka ma bardzo bogatą ofertę kulinarną. Ostrów Tumski to niesamowite miejsce na spożycie obiadu. Na wyspie znajdziemy liczne restauracje, oferujące szeroką ofertę dań kuchni polskiej. Obiad dla grupy w tej części miasta może się wiązać z trochę wyższym wydatkiem niż w dalszych dzielnicach, jednak warto zainwestować tą kwotę, aby zjeść posiłek, który na długo zapadnie w pamięci przyjezdnym.

W drodze na Zamek Królewski

Wracając na stare miasto koniecznie powinniśmy udać się zwiedzić jeszcze jeden, bardzo ważny zabytek na mapie historii Polski i Poznania - Zamek Królewski. Pierwotnie budowla powstała w XII wieku za panowania króla Przemysła II. Zamek był wielokrotnie rozbudowywany, nie miał jednak szczęścia dotrwać w oryginalnym kształcie czasów współczesnych. Na przestrzeni dziejów był wielokrotnie niszczony, spalany czy rabowany. Zamek w aktualnej formie góruje nad Poznaniem od 2013 roku po rekonstrukcji dokonanej według projektu słynnego, poznańskiego architekta - Witolda Milewskiego. Odbudowa zamku nie spotkała się jednak z poparciem ze wszystkich stron, oponenci zarzucają popierającym wzniesienia na nowo budowli ahistoryczność, stąd prześmiewcza nazwa rezydencji królewskiej Zamek Gargamela.

W otoczeniu zamku znajduje się wiele restauracji, w których poszukiwaniu szczególnie warto wybrać się na pobliski Plac Wolności. To właśnie tutaj w okresie przedświątecznym odbywa się jarmark bożonarodzeniowy, gdzie można napić się pysznego grzańca, czy zjeść barszcz z uszkami. W długie, grudniowe wieczory plac będzie idealnym miejscem na spędzenie czasu w świątecznej atmosferze, oraz spożycie obiadu w jednej z pobliskich restauracji oferujących dania z każdego zakątku świata. W miesiącach letnich na placu miejsce mają różne wystawy czasowe i wydarzenia cykliczne jak m.in. wielki ogródek piwny.

Rogalowe Muzeum Poznania

Dla wszystkich miłośników ciekawostek na temat miasta, lokalnej gwary i kultury, muzeum znajdujące się w poznańskim ratuszu powinno być punktem obowiązkowym. Obiekt oprócz wielu ciekawostek i dawki wiedzy, oferuje możliwość samodzielnego pieczenia Rogali Świętomarcińskich, oczywiście późniejsza degustacja jest w cenie. Jest to miejsce, o którym szczególnie warto pomyśleć organizując wycieczkę szkolną, wrażenia dla dzieci są niezapomniane. Należy jednak pamiętać, że koniecznym jest wcześniejsze dokonanie rezerwacji dla wycieczek grupowych.

Ceny posiłków dla grup w Poznaniu

Po wybraniu idealnej lokalizacji, kolejnym krokiem jest określenie budżetu na posiłki. Poznań oferuje naprawdę szeroki wybór lokali gastronomicznych, dlatego odpowiednią restaurację, znajdzie zarówno duża wycieczka szkolna, jak i mniejsza grupa firmowa.

Śniadanie

Często w formie szwedzkiego stołu, co z pewnością przypadnie do gustu lubiącym duże porcje i przystępne ceny. Decydując się na bufet można liczyć na naprawdę niskie ceny - od 15 do 25 zł za osobę.

Obiad (obiadokolacja)

Ile należy zapłacić za obiad dla grupy w Poznaniu? W zależności od menu cena za zestaw wynosi od 15 do 50 zł za osobę. Droższe zestawy, oprócz zupy i drugiego dania, obejmują także deser i napoje. Obiadokolacje serwowane są w różnej formie. Uczestnicy mogą wybrać gorące danie lub bufet.

Część restauracji przygotowuje również zestawy przekąsek na wynos w cenie kilkunastu złotych. Zwykle obejmują one owoce, kanapki, słodycze i napoje.

Na co zwrócić uwagę przy kalkulacji kosztów?

Ostateczne ceny posiłków często uzależnione są od liczby osób w grupie (im więcej osób, tym niższe ceny za osobę). Co ważne, niektóre restauracje przygotowują bezpłatną degustację dań dla przewodników. A niektóre lokale mają też specjalne bonusy dla organizatorów wycieczek.

Restauracje nastawione na grupy turystyczne, przykładają wagę zarówno do punktualności i szybkości przyrządzanych potraw, jak i świeżości dań, miłej obsługi kelnerskiej oraz indywidualnych potrzeb gości.

Menu dla grupy zorganizowanej

Wielkopolska przez wiele lat znajdowała się pod niemieckimi wpływami, co swoje piętno odcisnęło również na tutejszej kuchni. Region na przestrzeni stuleci słynął z dostatniego życia swoich mieszkańców, a wynika to z bogactwa w liczne naturalne zasoby, co widoczne było w kuchni. Właśnie te dwa czynniki wpłynęły, że jednym z podstawowych i najpopularniejszych składników wielkopolskich potraw jest ziemniak, zwany tutaj pyrą.

Śniadanie

Opcja I:

Stół szwedzki: pieczywo, sery, wędliny, dżemy, płatki śniadaniowe, płatki owsiane, mleko, jajecznica, parówki, warzywa, owoce, kawa, herbata, sok jabłkowy, woda.

Opcja II:

Tort kanapkowy z pastą jajeczną i łososiową, z dodatkiem rzeżuchy i szczypiorku, kawa lub herbata

Obiad

Zestaw I

Zupa: Wielkopolska Parzybroda - zupa przygotowywana z młodej kapusty włoskiej. Podawana z ziemniakami, warzywami i suszonymi grzybami.

Drugie danie: Plyndze ze śmietaną - poznańskie placki ziemniaczane.

Deser: Rura poznańska wypiekana z ciasta piernikowego na miodzie.

Napój: woda, kawa lub herbata

Zestaw II

Zupa: Ślepe ryby z myrdyrdą - zupa ziemniaczana podawana z zasmażką.

Drugie danie: Kaczka pieczona po wielkopolsku

Deser: Słodkie rogale marcińskie

Napój: Woda, wino białe lub czerwone

Obiadokolacja

Zestaw I:

Danie ciepłe: Szagówki z Wielkopolski - poznańskie kopytka.

Deser: Szneki z glancem - drożdżówki polana lukrem.

Napoje: woda lub sok, kawa lub herbata

Zestaw II:

Danie ciepłe: Zrazy wołowe po wielkopolsku

Deser: Kruche andruty kaliskie - bardzo cienkie, jasnokremowe wafle o lekko słodkim smaku.

Napój: kawa lub herbata

Zestaw na wynos

Zestaw I: Racuszki z brokułów i frytki z marchewki, Rogal Świętomarciński, woda lub sok

Zestaw II: Minipizze razowe z warzywami, warzywa w tempurze, maślane rogaliki, woda lub sok

Jeśli potrzebujesz więcej wskazówek, przeczytaj popularne poradniki na naszym blogu.